Що таке плівка Оракал – переваги та використання

Відповідаємо на запитання “Плівка Оракал – що це?”

Плівка під назвою “Oracal” – це матеріал на вінілової або ПВХ основі матеріал, який використовується для оздоблювальних робіт. Крім того, представлений матеріал досить широко використовується в процесі дизайну інтер’єрів, реклами та інших видів дизайнерської діяльності.

Всі плівки зазвичай відзначаються літерними назвами певної торгової марки, а також цифрами, що позначають серію випущеної продукції. Розмір рулону оракалу повністю залежить від його ширини. Найчастіше матеріал випускається завширшки 1 метр. Також, слід зазначити, що довжина завжди залишається постійною -50 метрів.

Лицьова поверхня плівки, як правило, кольорова, а на звороті розташовується спеціальний склад клею.

Основною перевагою описаного оздоблювального матеріалу вважається високий рівень густини.

Також, виділяються такі особливості покриття:

  • Неймовірно широка кольорова гама;
  • Плівка випускається з імітацією під різні текстури, завдяки чому дизайнер може втілювати різні ідеї замовника;
  • Стійкість перед рідинами;
  • Стійкість навіть перед найвищими та низькими температурами;
  • Згодом плівка не вигоряє під впливом сонячних променів;
  • Ідеально підходить для використання на будь-яких поверхнях.

Види.

plenka orakal

Усі різновиди матеріалу поділяються на певні категорії. Як правило, розподіл грунтується за типом покриття:

  • Глянцеві плівки застосовуються для обробки вінілових деталей інтер’єру;
  • Матові плівки використовуються в тюнінгу автомобілів і так далі.

Крім того, розрізняються також прозорі та кольорові покриття. В даному випадку розподіл відбувається за наявністю пігменту, що барвить. Обидва представлені типи відмінно підходять для різних зображень і текстів.

Також існують спеціальні категорії, які використовуються для більш вузького спрямування. Так, наприклад, у рекламній галузі активно використовується світловідбивна плівка для виготовлення коробів, вітрин тощо. А на бортах транспортних засобів застосовується флуоресцентні покриття, тому що завдяки цьому вони стають яскравішими в умовах штучного освітлення.

Сфера застосування.

Плівки оракал використовують у великій кількості різних сфер. Як було зазначено вище, найчастіше матеріал використовується при виготовленні наклейок, оформлення вітрин, брендування та обклеювання авто, у процесі декору інтер’єру, для обробки стін та інших предметів. Так, наприклад, звичайній шафі можна надати унікальніший і дизайнерський вигляд за допомогою аплікації з оракала. Крім того, покриття також використовується для виготовлення різних розпізнавальних знаків для автомобілів та техніки.

Плівка оракал також підходить для декорування скла, оскільки завдяки прозорій текстурі зберігається хороша світлопроникність. Крім цього, покриття використовується у сфері друку зображень, наприклад, шовкографії.