Папір для широкоформатних плотерів: види та особливості

широкоформатный принтер

Розвиток широкоформатного друку почалося на початку 2000-х років, і тоді сучасні плоттери мали лише одиниці, що, природно, не могло повністю задовольнити кількість запитів, що надходить. На щастя, зараз сучасні технології стали до нас ближчими і багатофункціональним широкоформатним принтером може похвалитися будь-яке нормальне рекламне агентство, дизайн-студія або просто часті фірми, які потребують частого друку власних матеріалів.

Але мати дорогий плоттер – це лише половина успіху, адже ключовими факторами є правильний підбір чорнила та якісний матеріал для подальшого друку. Оскільки папір є одним із найдорожчих і найпоширеніших матеріалів у цій галузі, саме про нього ми й поговоримо.

Папір без покриття «uncoated»

Це звичайнісінький папір, який має щільність до 1 гр/1 см.кв, але практично не пропускає світло. За рахунок того, що чорнило потрапляє в волокна, воно частково втрачає свою яскравість, тому для високоякісних банерів з реалістичними картинками його не використовують. Зате однією з переваг uncoated paper є максимальна передача тонких ліній і дрібних деталей. Саме тому її використовують для роздруківки чорно-білих нескладних малюнків, документів, креслень, графіків, схем або ескізів. До того ж, ціна такого паперу порівняно низька, що робить його ідеальним варіантом для численних пробних печаток або базових зображень без суворих вимог до колірної гами та яскравості.

Папір із покриттям «coated»

Більш якісний багатошаровий папір, який має широкий спектр застосування.Наприклад, зараз її використовують не тільки для друку широкоформатних банерів, вивісок, сітілайтів, дрібної рекламної продукції, але й використовують у дизайні інтер’єру будинку або різноманітних заходів.

Головною відмінністю паперу з покриттям та паперу без покриття є те, що перша надійно запечатує чорнило у верхньому синтетичному шарі, не допускаючи їх розтікання. Таким чином, передача кольору залишається на найвищому рівні, та й стійкість теж радує. Але й покриття мають свої підвиди, а саме – глянцеве та матове.

Глянцевий папір

Її ще називають «фотопапером», оскільки саме вона може передати всю глибину та жвавість картинки. Як правило, щільність Glossy Paper становить від 1.6 до 2.7гр/1 см.кв., а запорукою її високої якості є два додаткові синтетичні шари. Верхній фотошар призначений для фіксації чорнила; другий паперовий шар задає потрібну щільність та захист від прогинів, деформацій та складок; третій шар забезпечує необхідну міцність, жорсткість та гнучкість. Залежно від основних цілей та, власне, бюджету, рекламні агенції можуть запропонувати друк на високоглянцевому папері або глянцевому пористому. Перша коштує дорожче, вимагає деякий час на обробку та сушіння, зате якість картинки буде чудовим. Що стосується мікропористої, то за рахунок її особливої ​​структури картинка висихає миттєво, тому відразу можна приступати до монтажу матеріалу. Такий вид паперу підійде для термінових замовлень. Якість картинки хоч і залишається на високому рівні, але все ж таки трохи нижче, ніж у першому випадку.

Матовий папір

Це особливий вид паперу із щільністю від 0.08-0.17 гр/1 см.кв, яка широко використовується при широкоформатному друку рекламних матеріалів, які згодом піддаватимуться постійним джерелам світла. Це можуть бути і зовнішні банери, сітілайти, лайтбокси, бекліти, вивіски і т.д. Чому саме Matt paper? Тому що, під прямими променями природного чи штучного світла вона не даватиме відблисків, а картинка збереже свою соковитість та колірну однорідність. Матовий папір має щільне верхнє покриття, яке повністю виключає втрату вихідної чіткості після друку, а тому дає можливість опрацьовувати найдрібніші деталі та лінії.

Але так чи інакше, до будь-якого з цих видів та підвидів паперу з покриттям пред’являються певні вимоги, без яких широкоформатний друк може бути позбавлений своєї завидної якості:

  • покриття повинно бути повністю сумісним з типом чорнила, що використовується;
  • покриття повинно мати максимальне зчеплення із самим папером;
  • протидія вологому середовищу;
  • низька проникливість та швидка полімеризація чорнила;
  • фіксація колірної гами та незмінність якості картинки, у порівнянні з вихідним джерелом.